KAMUOYUNA DUYRULUR
KAMUOYUNA DUYRULUR
ŞİDDETLE KINIYORUZ

26 Mart 2023 Pazar günü Onur Sahasında saat 13.00’de İlimizde oynanan Karabük Amatör Lig Yarı Final Play Off karşılaşması olan Rüzgarlı Futbol Kulübü - Aday Yapı Eflanispor müsabakasının bitiş düdüğünden sonra Aday Yapı Eflanispor'un yedek kulübesinde ismi yazılı Abdullah ADATEPE isimli Sağlık Görevlisi hakemlerimize karşı fiili saldırı gerçekleştirilmiştir.

Kimsenin sağlığını düşünmeyen sözde Sağlık Görevlisi olan şahıs müsabakanın 70.dakikasinda rakip takımın teknik kulübesine sataşması sonucu kırmızı kart ile oyun alanından ihraç edilmesine rağmen müsabaka bitiminde sahaya girmesinin tek amacının, fiili saldırı, kin, nefret,  öfke duygularını ortaya çıkararak hakemlerimize saldırıda bulunulması, şahsın sadece suçlu olarak hedef arama ve karşılığını şiddet ile karşılık vermek olduğu amacı açıkça ortadadır.   Futbol sahalarında yaşanmaması, olmaması gereken ve görmek istemediğimiz tüm olaylar bu müsabakanın sonunda bu şahıs tarafından oluşmuştur.

Yaşanan bu insanlık dışı hadisenin ardından olaylar daha fazla büyümüş, hakemlerimiz soyunma odasına dahi gidememişler ve sahada bulunan depo kısmına sığınmak zorunda kalmışlardır. Bu köşe depoda sıkışmışlar ve yine aynı yerde hakemlerimizi korumaya çalışan müsabakanın gözlemcisine 2 defa yumruk atma teşebbüsünde bulunmuştur.  Ardından gerçekleşen fiili saldırılar ve hakaretler sonrası oluşan bu kargaşa ortamında 1 Polisimize bile darbe isabet ettiği kameralara yansımış ve sadece işini yapan emniyet görevlisine yapılan bu saldırıyı da bir hayli üzüntü ile izlemiş bulunmaktayız. Spor müsabakalarında böylesine bir olayın yaşanması futbolun paydaşları olan bizleri ziyadesiyle üzmüştür.
Sonucu iki uçlu olan müsabakanın sonucunda mağlubiyet için bir sorumlu aranıyorsa, bunu kendi içinizde aramanızı, kendi hatalarınızdan ders çıkarmanızı, kendi içinizdeki sorumlu kişiye bile şiddet ile karşılık verilmemesini, doğrudan hakemlerimizi hedef alacak şekilde davranılmamasını spor kulübüyüm diyen herkese tavsiye ediyoruz.  Hakemlerimiz ve Camiamız oluşan hiçbir maddi manevi sonuçlardan SORUMLU OLARAK TUTULAMAZ.

Hatalar oyunu olan futbolun sahada performans sergileyen ana unsuru oyuncular ve hakemlerdir. Oyuncuların hata yapması ne kadar doğalsa hakemlerimizin de hata yapması doğaldır ve doğal karşılanmalıdır. Dünyada olduğu gibi Ülkemizde ki futbol maçlarında da hakem hataları dün olduğu gibi bugün de, yarın da olmaya devam edecektir.
Ancak, özellikle ülkemizde futbol paydaşları ile futbol ailesi bireyleri, kendi yapmış oldukları hataları görmezden gelerek, kolaycılığı tercih etmekte ve hakemlerimizin yapmış olduğu basit hataları ön plana çıkararak, hakemlerimizi hedef tahtasına koymaktadır.
Hakemlerimizin yönetim tarzını ve her insanın yapabileceği hataları kendi başarısızlıklarına kalkan yapmak isteyenlerin hedeflerine bu yöntemle ulaşmalarının mümkün olmayacağının görülmesi tüm futbol ailesinin menfaatine olacaktır.
İL DİSİPLİN KURULUMUZ, bu ilgili şahsa gerekli cezayı da vereceğinden şüphemiz yoktur. Bu emsal taşıyıcı olayın bir daha yaşanmaması için en ağır cezaların verileceği kanaatindeyiz. 

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Karabük Şubesi olarak üyelerimize karşı yapılan bu eylemi haksız ve asla kabul edilemeyecek bir davranış olarak görüp kınadığımızı belirtmek isteriz. Hukuki süreçte sonuna kadar arkadaşlarımızın yanında olacağımızı ve bu konuda gerekenin yapılacağının bilinmesini tüm kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Hakemlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu davranışların tekrarlanmamasını temenni ediyor, böyle olaylara sebep olanları şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyoruz.

KAMUOYUNA DUYRULUR.

 
TFFHGD KARABÜK ŞUBESİ
Bu haber bugün 1 kez, genel toplamda 135 kez görüntülendi.